OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIA z PIOSENKĄ AUTORSKĄ
 

Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Autorską
Spotkania organizowane są z myślą o propagowaniu, promowaniu i edukowaniu młodych artystów nieprofesjonalnych
jak i też promowaniu piosenki autorskiej oraz promocji naszego miasta i powiatu.
Jury powołane przez Organizatora OSzPA ocenia
- wartość artystyczną prezentacji
- walory wokalne
- interpretację
- aranżację
- ogólny wyraz artystyczny.
W Spotkaniach mogą uczestniczyć nieprofesjonalni wykonawcy
(autor lub zespół do pięciu osób)


 

 

 

REGULAMIN

XXI OGÓLNOPOLSKICH  SPOTKAŃ z PIOSENKĄ AUTORSKĄ
"ORANŻERIA 2017"
 

Spotkania organizowane są z myślą o propagowaniu, promowaniu i edukowaniu młodych artystów nieprofesjonalnych jak i też promowaniu piosenki autorskiej oraz promocji naszego miasta i powiatu. Jury powołane przez Organizatora XXI OSzPA oceniać będzie:

- wartość artystyczną prezentacji;

- walory wokalne;

- interpretację;

- aranżację;

- ogólny wyraz artystyczny.

WARUNKI UCZESTNICTWA I ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE

W Spotkaniach mogą uczestniczyć nieprofesjonalni wykonawcy (autor lub zespół do pięciu osób), którzy w nieprzekraczalnym terminie do dnia 21 sierpnia 2017 r. nadeślą:

na adres:
Radzyński Ośrodek Kultury
ul. Jana Pawła II 4
21-300 Radzyń Podlaski

z dopiskiem "ORANŻERIA 2017"

bądź drogą elektroniczną na adres oszpa@radzrok.home.pl
 

 

  1. Płytę CD z nagraniem przewidywanego do wykonania w konkursie repertuaru,
    lub pliki w formacie mp3 (pliki można przesłać na adres: oszpa@radzrok.home.pl
    Trzy utwory z tekstem własnym lub innego poety – preferowane własne teksty
    z muzyką własną bądź partnera z zespołu.
  2. Teksty piosenek z podaniem autorstwa;
  3. Kartę zgłoszenia uczestnika;
  4. Wykonawcy nagrodzeni i wyróżnieni w poprzednich edycjach konkursu nie mają obowiązku nadsyłania nagrań.

ZASADY UCZESTNICTWA

  1. Zgłoszenia można dokonać drogą elektroniczną przesyłając w załącznikach: kartę zgłoszenia, nagrania i tekst piosenek;
  2. Spośród nadesłanych zgłoszeń Rada Artystyczna powołana przez Organizatora wyłoni 12 uczestników konkursu;
  3. Podczas przesłuchań konkursowych OSzPA prezentuje się dwa utwory
    (trzeci na ewentualne życzenie jury);
  4. Łączny czas wykonania nie może przekroczyć 15 minut;
  5. Niedopuszczalnym jest odtwarzanie utworów z dyskietek, akompaniament
    z keyboardów oraz półplayback;
  6. Uczestnicy zapewniają własny akompaniament, a organizator gwarantuje pianino, nagłośnienie i oświetlenie sceny;
  7. Organizatorzy zobowiązują się przekazać telefonicznie , faksem bądź drogą elektroniczną informację o zakwalifikowaniu do udziału w Spotkaniach
    do dnia 23 sierpnia 2017 roku;
  8. Przesłuchania konkursowe odbędą się 27 sierpnia (sobota) o godz. 14:00
  9. Laureaci konkursu wystąpią w Koncercie Galowym w dniu 27 sierpnia o godz. 19.00.

NAGRODY

  1. Za miejsca I, II, III – nagrody finansowe
  2. Za miejsca IV, V, VI – wyróżnienia
  3. Wyróżnienie - „ANIOŁEK” - nagroda im. Agaty Budzyńskiej
  4. Jury ma prawo nominacji laureatów do udziału w Studenckim Festiwalu Piosenki
    w Krakowie

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

  1. Dodatkowym warunkiem uczestnictwa jest wpłata akredytacji w wysokości 50 zł. od każdego uczestnika biorącego udział w konkursie. Wpłaty prosimy dokonywać na konto Radzyńskiego Ośrodka Kultury:

    BS - Radzyń Podlaski 62 8046 0002 2001 0000 0143 0001 w tytule dopisek: „Oranżeria 2017”

    Po przyjeździe należy okazać dowód wpłaty (ksero). Istnieje możliwość uiszczenia akredytacji w biurze organizacyjnym podczas trwania festiwalu;
     
  2. Za dodatkową opłatą zapewniamy noclegi i wyżywienie. W karcie zgłoszenia należy wpisać ilość noclegów i posiłków;
  3. Uczestnicy i opiekunowie przyjeżdżają na koszt własny.


Dodatkowe informacje można uzyskać w Radzyńskim Ośrodku Kultury, tel. (83) 352 73 14, e-mail: oszpa@radzrok.home.pl 
bądź pod tel. kom. 601 096 159, STRONA INTERNETOWA  http://www.rokradzyn.pl/ (zakładka OSzPA)
 

W celu pobrania karty uczestnika należy kliknąć na napis karta zgłoszenia uczestnika
w regulaminie -------> KARTA UCZESTNICTWA

 

 

 

 

HISTORIA

ORANŻERIA 2016

W dniach 26 – 28 sierpnia, już po raz 21 odbyły się
Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Autorską „Oranżeria 2016”.
W pierwszy, piątkowy wieczór odbył się koncert monograficzny pt.
„Halucynacje”, który został w całości poświęcony twórczości niezapomnianego,
wielkiego artysty Grzegorza Ciechowskiego.
Jego utworów publiczność będzie mogła wysłuchać w wykonaniu zespołu
Latające Talerze. Drugiego dnia odbyły się przesłuchania konkursowe
oraz koncert laureatów. Ponadto tego dnia publiczność  miała
okazje wysłuchać koncertu znanego poety kompozytora i pieśniarza
Roberta Kasprzyckiego. W niedzielę „Oranżerię 2016”
zakończył koncert wspaniałej artystki, pierwszej damy polskiego jazzu,
niezrównanej Ewy Bem. Zapraszamy serdecznie.

                                        

                                        

                                        

 

Wyniki przesłuchań konkursowych

Jury w składzie: Bogusław Sobczuk, Magdalena Hymos-Sulej oraz Robert Kasprzycki.
Przyznało
- Trzecią nagrodę w wysokości 500 zł otrzymuje zespół Paraluzja,
- Drugą nagrodę ex aequo o wysokości 500 zł trafia do Darii Bieleckiej i Jakuba Zuckermana,
- Pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości 1500 złotych otrzymuje Kinga Suchora, zespół Poefonia
- Kinga otrzymała również statuetkę aniołka za najczystszy przekaz,
- Daria Bielecka została nominowana do uczestnictwa w Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie,
natomiast nagroda od akustyków dla najlepszego muzyka trafiła do Michała Aftyki.
Nagrody wręczał dyrektor ROK Paweł Żochowski oraz złoty sponsor imprezy,
dyrektor firmy „Dr Gerard”, Marek Kula.

 

ORANŻERIA 2015

28.08
Koncert laureatów z poprzednich lat
wystąpią:
MAGDALENA CELIŃSKA
PIOTR SELIM
TOMASZ HAPUNOWICZ
DOMINIK ROGALSKI
MICHAŁ KONSTRAT
NIC WIELKIEGO
YESKIEZSIRUMEM
WERONIKA MACIEJEWSKA
MOLL ASS BAND
MILENA MADZIAR
MICHAŁ KINCEL

29.08
przesłuchania konkursowe
Koncert Jacka i Michała Musiatowicza
Koncert OLKA GROTOWSKIEGO

30.08
koncert laureatów
koncert zespołu RAZ DWA TRZY

Nagrodzeni w konkursie XX Ogólnopolskich Jubileuszowych Spotkań
z Piosenką Autorską „Oranżeria" w Radzyniu Podlaskim.

Jury w składzie :
Jan Poprawa (Przewodniczący)
Anastazja Voytyuk
Tomasz Hapunowicz
Po wysłuchaniu 13 zespołów i wokalistów oraz po dyskusji - postanowiło :
1.Nagrodę główną Oranżerii 2015 (2000zł) - przyznać
duetowi Izabela Szafrańska i Paweł Sokołowski
2. Przyznać trzy równorzędne drugie nagrody (po 500 zł):
- Łukaszowi Jędrysowi
- Katce Koteckiej
- Kindze Suchorze i grupie Poefonia
Ponadto Jury przyznało dwa wyróżnienie honorowe (z zaproszeniem do konceitu laureatów):
- Marcie Fitowskiej
- Grzegorzowi Paczkowskiemu
Jury informuje też, że nominację do finału 51 Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie otrzymały:
- Katka Kotecka
- Kinga Suchora i grupa Poefonia
Nagrodę specjalną im. Agaty Budzyńskiej „Aniołka" Jury przyznało Maciejowi Różyckiemu.

 

ORANŻERIA 2014
29.08
Koncert pt. „Po tamtej stronie życia , czyli opowieść o….”
w wykonaniu zespołu „BRACIA I SIOSTRY & SŁAWEK PYRKO”.
koncert wspomnieniowy poświęcony ikonom ery dzieci kwiatów
w 20 - stą rocznicę śmierci Ryśka Riedla, ludzi którzy odeszli przez narkotyki
( wspomnienie o Ryśku, analiza kultury hipisowskiej w czasach PRL-u,
Jim Morrison jako ikona, kultura dzieci kwiatów w USA, Jimi Hendrix – geniusz gitary,
skazany na bluesa Rysiek SKIBA Skibiński, wspomnienie o Janis Joplin, Lynyd Skyrnyd , The Who).
Druga część koncertu to utwory własne zespołu „Bracia i Siostry”.
30.08
przesłuchania konkursowe
koncert laureatów
koncert pt. „Duchy poetów” w wykonaniu poety Ernesta Brylla oraz Marcina Stycznia z zespołem
NAGRODZENI:
Trzy główne nagrody otrzymali:
KATARZYNA ŁOPATA
GRZEGORZ PACZKOWSKI
ANNA PRZEDLACKA
Nagrodę specjalną dla kompozytora i aranżera otrzymał:
DOMINIK KISIEL
Wyróżnienie w formie zaproszenia do koncertu finałowego otrzymał:
duet SHOE LACES
Wyróżnienie specjalne Statuetkę "ANIOŁKA" im. Agaty Budzyńskiej otrzymała:
ANNA PRZEDLACKA
Nominację do "Finału 50 Studenckiego Festiwalu Piosenki" otrzymali:
KATARZYNA ŁOPATA
ANNA PRZEDLACKA

ORANŻERIA 2013
30.08
Koncert pt. "OKOLICE BLUESA"
31.08
Koncert laureatów
koncert Piotra Bukartyka z zespołem.
Nagrodzeni
I miejsce Mateusz Rulski Bożek z piosenką „Wstań"
II miejsce oraz Aniołka im. Agaty Budzyńskiej
zdobyła Katarzyna Łopata z zespołem w piosence „Wiosna".


ORANŻERIA 2012
31.08
Koncert DOROTY LANTON z zespołem pt. "Miłość w Paryżu"
01.09
koncert laueratów
koncert ELŻBIETY ADAMIAK pt. " Trwaj chwilo trwaj "
LAUERACI
– I nagroda AgaciA Kusek
- II nagroda GabrielA Stańdo
– III nagroda Tomasz KrzymińskI
Jury postanowiło - w formie wyróżnień zaprosić do koncertu lauretów:
– Joannę Mioduchowską z piosenką „Bujam w obłokach"
– Weronikę Maciejewską z piosenką „Namalowałeś oddech na łące"
– Tomasza Rokosza z piosenką „Z Heraklita"
Jury postanowiło przyznać wyróżnienie specjalne - Statuetkę „ANIOŁKA" im. Agaty Budzyńskiej Weronice Maciejewskiej.
Nominację do „Finału 48 Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie" otrzymuje – Agata Kusek.

ORANŻERIA 2011
26.08
Koncert " W malinowym chruśniaku"
zespół BEZ JACKA
27.00
koncert laueratów
koncert GIENEK LOSKA Z ZESPOŁEM

ORANŻERIA 2010
27.08
Jacek Musiatowicz
Koncert 25 lat działalności artystycznej
Piosenki EDITH PIAF w wykonaniu Katarzyny Łochowskiej
28.08
koncert laueratów
koncert "Na całość"
LUBELSKA FEDERACJA BARDÓW


ORANŻERIA  2009
PIĄTEK 28 SIERPNIA
GODZ. 19.00 - Koncert monograficzny
"PIOSENKI JONASZA KOFTY"
w wykonaniu
JACKA MUSIATOWICZA
WALDEMARA ŚMIAŁKOWSKIEGO
z ANDRZEJEM CZAMARĄ
SOBOTA 29 SIERPNIA
GODZ. 13.00 - Koncert konkursowy XIV OSzPA
KRYSTYNA PROŃKO z zespołem


ORANŻERIA 2008
DZIEŃ 1
Jacek Musiatowicz
Jacek Dewódzki z zespołem
DZIEŃ 2
Ewa Błaszczyk

     
LAUREACI
Radzyń Podlaski, dn. 30 sierpnia 2008 r.
jury w składzie:
przewodniczący: Jan Poprawa
członkowie:
Ewa Błaszczyk
Jan Kondrak
po wysłuchaniu 12 wykonawców postanawia przyznać nagrody:
I nagrodę w wysokości 1.200,- zł Dominice Barabas z Lądka Zdroju
dwie II nagrody w wysokości 700,- zł każda
Annie Kossakowskiej z Torunia oraz
Krzysztofowi Nowakowi z Lublina
III nagrodę w wyskości 400,- zł
Michałowi Konstratowi z Warszawy
wyróżnienie w postaci zaproszenia do koncertu laureatów otrzymali:
Magdalena Kaczor z Radzynia Podlaskiego
Anna Kędzia z Wielunia
Piotr Kajetan Matczuk z Ełku
oraz Robert Wardeński z Wiednia
Statuetkę „Aniołka” im. Agaty Budzyńskiej
za poszukiwanie optymizmu, jasny, pozytywny przekaz
otrzymuje
Dominika Barabas.

ORANŻERIA 2006
25.08
Koncert monograficzny poświęcony twórczości Bułata Okudżawy
Ww wykonaniu Evgena Malinovskiy
26.08
koncert laureatów
recital Andrzeja Garczarka, koncert laureatów
27.08
Koncert zespołu Dzień Drogi Stąd i Martyny Jakubowicz
NAGRODZENI:
wyróżnienie PAN RZEPA I JEGO WESOŁA PRZYCZEPA
wyróżnienie MICHAŁ KONSTRAT
wyróżnienie KAROLINA WARAKSA.
III nagroda HAVRO.
II nagroda ANNA KOWEJSZA.
I nagroda PRZEMYSŁAW BOGUSZ.
ponadto:
l nagrodę dla NAJLEPSZEGO INSTRUMENTALISTY - ZESPÓŁ w składzie: Michał Iwanek - piano, Piotr Bogutyn - gitara,
Michał Kapczuk - gitara basowa, Kornel Kondrak - perkusja i Kuba Dobrzyński - klarnet.
l nagrodę im. Agaty Budzyńskiej - ANNA KOWEJSZA.
l nominacja do przeglądu piosenki studenckiej BAZUNA w roku 2007 MICHAŁ KONSTRAT
l nominacja do konkursu Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie w roku 2006 PRZEMYSŁAW BOGUSZ i ANNA KOWEJSZA.


ORANŻERIA 2005
Dzień pierwszy
koncert  pt. "Sentymenty" poświęcony był twórczości Agnieszki Osieckiej.
wystąpili: "Nic Wielkiego", "Yes Kiez Sirumem", Tomasz Hapunowicz,
Milena Madziar, Magdalena Sójka, Maciej Turkowski, Dominik Roglaski, Michał Kincel,

Krzysztof Edward Krawczyński,
Beata Osytek, Urszula Małoszewska (pomysłodawczyni koncertu i prowadząca), Wojtek "Molas" Gil i Roman Kot.
Dzień drugi
koncert Tadeusza Woźniaka z recitalem "Zegarmistrz Światła" (z towarzyszeniem syna Piotra i żony Jolanty)
Dzień drugi
koncert laureatów i wielki Koncert Wspomnień z okazji jubileuszu festiwalu - wystąpili
w nim laureaci poprzednich edycji i przyjaciele Oranżerii: NIC WIELKIEGO, YES KIEZ SIRUMEM, Beata Osytek,
Tomasz Hapunowicz, Milena Madziar, Krzysztof Edward Krawczyński, Dominik Roglaski. Koncert prowadził Jan Kondrak.

v      
LAUREACI
Jury w składzie: Magdalena Turowska (przewodnicząca), Jarosław Zoń i Tomasz Hapunowicz postanowiło przyznać:
- I nagroda Marcin Skrzypczak ze Starogardu Gdańskiego
- II nagroda Marcin Kowalczyk z Parczewa
- dwie równorzędne III nagrody:
Piotr Olejnik z Elbląga
Anny Pojawis i Zakład Złotniczo
Justyna Kosmulska z Warszawy
- cztery równorzędne wyróżnienia
Anny Kowejszy z Olecka,
Agaty Szybalskiej z Lublina,
Aleksandra Dorocińskiego z Warszawy
Piotraa Mirskiego z Przemyśla
ponadto:
- nagrodę rzeczową dla najlepszego instrumentalisty - Piotr Bogutyn z Radzynia Podlaskiego
- nagrodę im. Agaty Budzyńskiej ("Aniołka" ofiarowanego przez Joannę Winnik)
- Justyna Kosmulska z Warszawy
- nagrodę w kategorii "Dar Natury" -
Michałowi Bajorkowi z Warszawy za wstrząsający debiut
- nominację do przeglądu piosenki studenckiej BAZUNA w roku 2006 otrzymał Justyna Kosmulska z Warszawy
- nominację do Konkursu Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie w roku 2005 otrzymał
Marcin Skrzypczak ze Starogardu Gdańskiego.


ORANŻERIA 2004
Piątkowy wieczór był poświęcony twórczości niezapomnianego duetu Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski.
W koncercie "Piosenka jest dobra na wszystko" wystąpili: Milena Madziar, Magdalena Sójka, Katarzyna Jarmosiewicz,
Paweł Skolimowski, Mariusz Zawadzki, Krzysztof Chromiński, Tomasz Gronowski, Tomasz Hapunowicz i Maciej Turkowski.
Sobota to przegląd konkursowy i recital Tomasza Olszewskiego poprzedzony występem Nataszy Koniuch z Białorusi.
W niedzielę wieczorem zagrał zespół RAZ DWA TRZY.

   
LAUREACI
Jury w składzie: Jan Kondrak (przewodniczący), Andrzej Molik i Marek Andrzejewski postanowiło przyznać:
I nagrodę - Grupie AVA ze Stargardu Szczecińskiego
II nagrodę - Agacie Szybalskiej z Lublina
Dwie równorzędne III nagrody -
- Piotrowi Mirskiemu z Przemyśla
- Krzysztofowi Nowakowi z Lublina
Wyróżnienie Natalii Kawałek z Siedlec.
Specjalną nagrodę rzeczową "Dla najlepszego instrumentalisty" ufundowaną przez
p. Wojciecha Wójtowicza otrzymali muzycy z zespołu Agaty Szybalskiej.
Nagrodę im. Agaty Budzyńskiej - "Aniołka" otrzymała Agata Szybalska.
Kwalifikację do finału SFP w Krakowie otrzymała Grupa Ava.


ORANŻERIA VIII 2003
odbyła się w dniach 29 - 31 sierpnia. Festiwal otworzył koncert "LIKE A ROLLING STONE - PIOSENKI BOBA DYLANA".
Wystąpili w nim: Tomasz Krzyżanowski, Jacek Musiatowicz, Kuba Pałys, Arek Zawiliński, Agata i Sebastian Krawcowie,
Dominik Rogalski, Dawid Gembala, Małgosia Marczak, Michał Kincel i Jan Kondrak (który pełnił także funkcję prowadzącego) oraz muzycy:
Bartek i Marcin Zylikowie, Grzegorz Grądalski, Tomek Spodyniuk, Ola Godula, Asia Tomaszewska, Kornel Kondrak i
Leszek Czerwiński. Autorem polskich przekładów piosenek Dylana był Tymek Kondrak.
Drugi dzień to tradycyjnie konkurs oraz koncert Jacka Musiatowicza z zespołem ZIEMIA (Artur Kowalczyk,
Krzysztof Idzikowski - gitary, Michał Kapczuk - bas, Adam Zgrajka - perkusja i Tomek Spodyniuk - harmonijka).
Koncert poprzedził support - Bartosz Kalinowski.
W niedzielę, po tradycyjnym Koncercie Laureatów,
z recitalem wystąpił Andrzej Poniedzielski (z tow. Andrzeja Pawlukiewicza).

   
LAUREACI
Jury w składzie: Andrzej Poniedzielski (przewodniczący), Jan Kondrak i Jacek Musiatowicz postanowiło przyznać:
I nagrodę - Małgorzacie Marczak z Kielc
Dwie równorzędne II nagrody -
- Arkadiuszowi Zawilińskiemu z Gorlic
- Magdalenie Celińskiej ze Świdnika
Dwie równorzędne III nagrody -
- Milenie Madziar z Siedlec
- Michałowi Kincelowi z Lublina
Wyróżnienie Marcinowi Sójce z Siedlec.
Specjalną nagrodę rzeczową "Dla najlepszego instrumentalisty" ufundowaną przez p. Wojciecha Wójtowicza otrzymał Tomasz Hapunowicz z Siedlec.
Nagrodę im. Agaty Budzyńskiej - "Aniołka" otrzymał Michał Kincel.
Kwalifikację do finału 39 SFP w Krakowie otrzymali Marcin Sójka i Michał Kincel.


ORANŻERIA VII 2002
VII "Oranżeria 2002" odbyła się w dniach 3 sierpnia - 1 września.
Pierwszego dnia publiczność miała okazję wysłuchać dwóch koncertów:
"Piosenki Jacka Musiatowicza" (wystąpili Graham Crawford, Jolanta Sip, Kuba Pałys, Piotr Lubertowicz,
Tomasz Spodyniuk i oczywiście Jacek Musiatowicz, koncert prowadził Jan Kondrak).
W koncercie "NERW - PIOSENKI WŁODZIMIERZA WYSOCKIEGO" wystąpili Dzidka Muzolf,
Ryszard Borkowski, Jacek Musiatowicz, Kuba Pałys, Dominik Rogalski, Tomasz Krzyżanowski,
Agata i Sebastian Krawcowie, Bernard Gaworczyk i LUBELSKA FEDERACJA BARDÓW.
Koncert prowadzili Ola i Adam Świciowie.
Drugi dzień to przesłuchania konkursowe, MSZA WĘDRUJĄCEGO wg. Edwarda Stachury
(w wykonaniu Anny Chodakowskiej z tow. Romana Ziemlańskiego, prowadzenie Artur Woźniak).
Niedzielę wypełniły Koncert Laureatówi oraz koncert LUBELSKIEJ FEDERACJI BARDÓW i jej Gości
pt. "OGRÓD WISZĄCY - PIEŚNIARZE ŚWIATA".

      

     

LAUREACI
Jury w składzie: Jan Kondrak (przewodniczący), Jarosław Wasik, Graham Crawford, Marek Andrzejewski i Tomasz Spodyniuk postanowiło przyznać:
Trzy równorzędne I nagrody -
- zespołowi "ANIOŁKI CICHEGO" z Chodzieży
- Dominikowi Rogalskiemu z Lublina
- Adamowi Strugowi z Warszawy
Dwie równorzędne II nagrody -
- Bartoszowi Kalinowskiemu z Gdyni
- Bernardowi Gaworczykowi z Lublina
III nagrodę Sergiuszowi Stańczukowi z Warszawy
Nagrodę im. Agaty Budzyńskiej - "Aniołka" - Sergiuszowi Stańczukowi
Kwalifikację do finału 39 SFP w Krakowie otrzymali Dominik Rogalski i Bartosz Kalinowski.



ORANŻERIA VI 2001
VI Festiwal odbył się w dniach 31 sierpnia - 2 września. Pierwszy wieczór był poświęcony twórczości Agaty Budzyńskiej
(zagrali "Stare Dobre Małżeństwo" i Ola Kiełb)
Sobotę wypełniły przesłuchania konkursowe i jubileuszowy koncert Jacka Musiatowicza i Przyjaciół
pt. "15 LAT Z POEZJĄ I PIOSENKĄ" (wystąpili: Sambor Dudziński, Mariusz Kozioł, Przemysław Grzeszczak i Hubert Szwaj).
W niedzielę odbył się Koncert Laureatów oraz występ Gwiazdy VI OSzPA - Stanisława Sojki z zespołem.
Od 2001 r. dla uczczenia pamięci tragicznie zmarłej Agaty Budzyńskiej jury Oranżerii wręcza
nagrodę Jej imienia - statuetkę "ANIOŁKA" dla artysty "O najczystszym i najradośniejszym przekazie."


LAUREACI
Jury w składzie: Jan Kondrak (przewodniczący), Bartłomiej Abramowicz, Mariusz Kozioł
i Jacek Musiatowicz postanowiło przyznać:
I nagrodę - Tomaszowi Krzyżanowskiemu
II nagrodę - Annie Górywodzie z zespołem "KONIEC ŚWIATA"
III nagrodę - Magdalenie Celińskiej
Nagrodę im. Agaty Budzyńskiej - "Aniołka" - Edycie Ciupak
Kwalifikację do finału 38 SFP w Krakowie otrzymała Sylwia Kołowiecka.



ORANŻERIA V 2000
(30 sierpnia - 1 września) Była wyjątkowa i odświętna.
Koncert monograficzny poświęcony był tym razem Leonardowi Cohenowi.
Wystąpiły wielkie Gwiazdy: Wojciech Młynarski (który dał wyśmienity, profesjonalny i wysmakowany recital
z towarzyszeniem Mistrza akompaniamentu prof. Tadeusza Suchockiego
i na dodatek poprowadził znakomite zajęcia warsztatowe dla młodzieży),
"STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO" (które to rozgrzało salę z ogromnym nadkompletem
publiczności do przysłowiowej czerwoności), Maciej Zembaty
(który przez 1,5 godziny trzymał w szachu podobny nadkomplet), Jan Kondrak
(który nigdy w Radzyniu nie dostał takiego aplauzu), Jacek Musiatowicz (który dał jeden z najlepszych recitali w życiu)
i inni. Młodzież starująca w konkursie była również znakomita - o wielu z nich z pewnością jeszcze usłyszymy.
Sponsorem koncertu Wojciecha Młynarskiego była GRUPA PZU.

               
LAUREACI
Jury w składzie: Jan Kondrak, Dorota Kurjata, Vidas Svazgdys,
Alek Suchojad, Jacek Musiatowicz postanowiło przyznać wyróżnienia w postaci
zaproszenia do udziału w koncercie laureatów następującym wykonawcom:
Krzysztofowi Edwardowi Krawczyńskiemu z Wesołej
Arkadiuszowi Knapkiewiczowi z Nowego Dworu Mazowieckiego
Annie Górywodzie z Sosnowca
Radosławowi Grudniowi z Radzynia Podlaskiego
Andrzejowi Gryko z Piastowa
Wyróżnienie specjalne dla Michała Fałkiewicza z Biłgoraja.
Trzecią nagrodę otrzymał Piotr Podgórski z zespołem "YES KIEZ SIRUMEM" z Krakowa.
Drugą nagrodę otrzymał Piotr Rogucki z Łodzi.
Pierwszą nagrodę otrzymał zespół NIC WIELKIEGO z Warszawy.


ORANŻERIA IV 1999

"Oranżeria '99" odbyły się w dniach 25 - 27 czerwca.
Imprezę otworzył koncert gości z okazji XX rocznicy śmierci Edwarda Stachury pt. "Lokomotywa".
Wystąpili Jacek Musiatowicz z Samborem Dudzińskim, Marek Gałązka z grupą "Po Drodze" i Jan Kondrak.
W sobotę odbyły się przesłuchania konkursowe (5 zespołów, 16 solistów)
i koncert Marcina Lenca z zespołem "Qviat Rycerstwa".
Po koncercie laureatów rewelacyjny recital dał Sambor Dudziński,                         
odbył się też koncert Jacka Musitowicza z zespołem,
a "Oranżerię '99" zakończył występ Aloszy Awdiejewa.


LAUREACI
Jury w składzie: Jan Kondrak (przewodniczący), Marek Andrzejewski,
Aleksander Suchojad, Marek Pietrzela i Jacek Musiatowicz przyznało nagrody:
I zespołowi "4 PORY ROQ",
II otrzymał Marcin Styczeń,
III - Beata Osytek.
Wyróżnienia otrzymali: Agata Wieczyńska, Joanna Korolczuk,
Tomasz Sulima i Tomasz Hapunowicz.

ORANŻERIA IV 1996
(OSzPA) odbyły się po raz pierwszy w czerwcu 1996 r.
OSzPA to nie tylko konkurs dla młodych autorów i kompozytorów,
którzy sami wykonują swoje utwory, ale też warsztaty artystyczne
i koncerty mistrzów gatunku. Od 1998 r. festiwal kwalifikuje do finału
Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Organizatorem
„Oranżerii” jest Radzyński Ośrodek Kultury i Rekreacji.
Naprawdę niewielu artystów reprezentujących nurt piosenki
autorskiej nie przewinęło się przez scenę radzyńskiej "Oranżerii".
Gościliśmy m.in.: Jana Kondraka, Marka Andrzejewskiego,
Jolantę Sip, Igora Jaszczuka, Jarosława Wasika,
Mirosława Czyżykiewicza z akompaniamentem Zbigniewa Łapińskiego.
Wystąpił Robert Kasprzycki, koncertował Jacek Kaczmarski
– żywa legenda polskiej piosenki, zespół Czerwony Tulipan,
grupa "RAZ DWA TRZY", Aleksander Grotowski i Małgorzata Zwierzchowska,
Marek Gałązka z grupą "Po Drodze", Sambor Dudziński, Alosza Awdiejew,
Wojciech Młynarski, Stare Dobre Małżeństwo, Maciej Zembaty,
Jacek Musiatowicz, Stanisław Sojka, LUBELSKA FEDERACJA BARDÓW,
Anna Chodakowska, Andrzej Poniedzielski, Tadeusz Woźniak.
Laureaci I miejsca to m.in.: Marcin Różycki z Lublina, Zdzisława Muzolf,
NIC WIELKIEGO z Warszawy, Tomasz Krzyżanowski, Dominik Rogalski
z Lublina, Małgorzata Marczak z Kielc, Grupa AVA ze Stargardu Szczecińskiego.

 

 

                          

 

 

W